Yearly Archives: 2015

I Batın ve yeni secereli yavrularımız

                Bagira ailesi olarak ülkemizin en ünlü secereli doberman eşleşmesini yapmamızın gururunu yaşıyoruz. Dünya Şampiyonumuz Debra v. Bagira, kendisi gibi dünya şampiyonu ve şu an dünyanın en ünlü dobermanı Toscano del Diamante Nero‘dan 8 adet yavrumuz 03.12.2015 tarihinde dünyaya gelmiştir. 5 Erkek 3 dişi hepsi siyah. Yavrularımız şimdiden kafa yapıları ile kalitelerini ve geleceğin şampiyonları olacaklarını belli etmeye başladılar. Siz de bu yavrulara sahip olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.  

2x CACIB Istanbul, 25-26.07.2015

  Istanbul CACIB 25.07.2015 Judge : Cristian Stefanescu (RO)Pride of Russia Status – VP1, Best Puppy! Hodor v. Bagira – V2, R.JCAC Altar v. Bagira – V2, RCAC, RCACIB! Debra v. Bagira – V1, CAC, Best National Breeding 1! Faith v. Bagira – V1, CAC, CACIB, BOS, Best National Breeding 2!Istanbul CACIB 26.07.2015 Judge: Ligita Zake ( LV) Pride of Russia Status – VP1, Best Puppy! Hodor v. Bagira – V2, R.JCAC Altar v. Bagira – V2, RCAC, RCACIB, Best National Breeding 2! Faith v. Bagira – V1, CAC!        

Dobermann Turkey Club Show Istanbul 31.05.2015

Dobermann Turkey Club Show Istanbul 31.05.2015 2 senedir katılmadığımız, bu sene İstanbul’da yapılan Türkiye Dobermann Şampiyonasında Bagira ailesi olarak muhteşem sonuçlara imza attık. IDC hakemi Thomas Becht’in hakemliğinde 4 yetişkin class şampiyonun 3 tanesi, ayrıca dişilerde club şampiyonu Bagira köpeklerinden çıktı. Bebek sınıf şampiyonu bünyemizdeydi. Yurt dışından gelen arkadaşlarımızın süper köpekleri ile yarışma çok çekişmeli geçti. Kazanan kaybeden herkesi tebrik ediyorum. Bu başarılı sonuçlarda asıl emeği bulunan takım arkadaşlarım Oguz Soysal,Mustafa Gücek, Muhammet Süzer, Natalya Senturk TC Halil Bertha, Müfit Sayan a , ayrıca finallerde diğer köpeğimi handle eden Kadir Büyüközer, tüm köpeklerimin eğitim ve spor çalışmalarıyla ilgilenen Tarkan özvardar ve Murat Gümüş Ankara Canine College ekibine çooook teşekkür ederim, hepinizin ellerine sağlık! Yarışma tüm sonuçlarını dernek sitesinden görebilirsiniz. Club Show Sonuçları Judge : Thomas Becht (Germany) Pride of Russia Status – VP1, Best Baby, Baby Club Winner! Hodor v. Bagira – V4, Junior Class! Faith v. Bagira – V1, Intermediate Class Winner! Fiona v. Bagira – V1, Open Class Winner! Altar v. Bagira – V2, Working Class! Debra v. Bagira – V1, Working Class Winner, Best Female, Club Winner 2015!!!              

KIF NATIONAL CAC SHOW ANKARA – 03.05.2015

  Pride of Russia Status – Baby Class – Vp1, Best Baby!  Hodor v. Bagira – Junior Class – V1, JCAC, JBOB, Best Male, JBIS 2! Faith v. Bagira – Intermediate Class – V1, CAC, En iyi üretim! Çiftler : Faith v. Bagira & Hodor v. Bagira – Best Couple!

ISTANBUL KADIKOY CAC YARIŞMA SONUÇLARI

KIF NATIONAL CAC SHOW – KADIKOY ISTANBUL 04.05.2014 Status katıldığı ilk showda derecesini kaptı, v.Bagira köpekleri sınıflarında en iyi dereceleri alırken en iyi yerli üretim de v.bagira’dan çıktı. Pride of Russia Status – Baby Class – VP1, Best Baby! Faith v. Bagira – Intermediate Class – V1, CAC! Azgal v. Bagira – Champion Class – V1, CAC! Debra v. Bagira – En iyi yerli üretim!

Pride of Russia Status, ailemizin yeni üyesi!

Dünyanın en iyi dobermann çiftliklerinden birisi olan “Pride of Russia” ‘dan satın aldığım yeni köpeğim Status’u eve getirdik. Benimle beraber üşenmeden Moskova’ya uçan ve her türlü yardımı yapan dostlarım Tarkan Özvardar ve Oğuz Soysal’a buradan tekrar teşekkür ederim. Ülkemizde olmayan bu kan umuyorum tüm dobermann camiasona hayırlı olacak.

2. Başkent Kupası – 15.02.2014

Bu yıl TMC, Türkiye Malinois Derneği tarafından düzenlenen 2. Başkent kupasında köpeklerimiz Arlett v. Bagira ve Faith  v. Bagira ile SKS sınavına katıldık. İki köpeğimiz de sınavlarını başarı ile geçtiler. Ali Alvaro di Perlanera Türkiye’nin ilk FH 1 sınavını geçen dobermann oldu!! İş köpeği dediğimizde ülkemizin ilk ismi olduğunu tekrar kanıtladı. Sahibi Tarkan Özvardar’ı tebrik ederiz. Bu güzel organizasyon için Erdinç Sarımusaoğlu ve Tarkan Özvardar’a, Arlett v. Bagira yi başarıyla handle eden dostumuz Kaan Akşara’a çok teşekkür ederiz.     

© von bagıra köpeklerimizin resimlerini izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

YouTube
Instagram