Yearly Archives: 2018

B batınımız – Iron von Bagira x Miu Miu von Bagira

B batınımız secereli yavrularımıza yurt dışından ilgi çoktu. Miu’nun babasının Status olması, Iron’un babasının Toscano del Diamante Nero olmasının bunda etkisi büyük.  Yavrularımızın yarısı Lübnan, Tayland ve Amerika’ya gittiler. Geri kalanlar İstanbul ve Bodrum dalar. Yoğun ilginize çok teşekkür ederiz.

Bir yıldız transferi daha.. Giddy Blossom NITRA!!

Dünyanın en ünlü damızlıklarından kadromuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Quiz von Schwarze Kraft ve Theodora Titta di Altobello secereli dobermann yavrumuz Nitra hepimize hayırlı olsun. Bu köpek tüm yarışmalarda kupaları süpürecek :) Quiz von Schwarze Kraft Theodora Titta di Altobello  

8 sene sonunda dalya dedik..

8 yıl sonunda bugun dalya dedik. Alfabe bitti, tekrar A batına geldik.  Bu 8 senede neler gormedik ki, dünya şampiyonlugu, idc dordunculuk, idc ikincilik, avrupa dordunculuk. Onlarca avrupa ulke sampiyonlugu, bh ztp sınavları, derby winnerlar.. ilk tr ch, ilk tr grand ch, ilk inter ch, daha sayacak cok şey var.. ülkemizde ilkleri bizden sorulur hale getirdik, güzel günler gecirdik, gecirecegiz. Ama ne yazık ki başka şeyler de gördük. En yakınlarımızın sırtımızdan bıcakladıgı, 2 kuruşa karakterini satıp tükürdüğünü yaladığı, her türlü şerefsizliği yaptığı, iki lafından biri yalan olan, haysiyetini kendi cıkarları icin satan insanlarıda görerek resmi olarak 8 sene bitirdik, resmi olmadan da 11 oldu heralde. Buna da sukur, her yapılan adilik bize tecrübe oldu.. biz bize yeteriz.  Ha bi de kapalı kapılar ardında ki toplantıları gelip bize anlatanları da gördük 😂 Ömrümüz yettikçe tutkumuz olan dobermann a devam edeceğiz.. Bu batında von bagiranın ilk kahverengi yavruları da dünyaya geldi, ringlerde olacaklar😉

Yeni yıldız transferimiz Call of Beauty GRAREVA

Ülkemizde zaten en yüksekte olan secereli dobermann üretim kalitemizi daha da arttırmak amacıyla, dünyanın en ünlü çiftliklerinden yeni kanlara sahip secereli dobermann yavruları transfer etmeye devam ediyoruz.  IDC Sieger 2016  HDK yearwinner 2017 (club winner, BOB) Euro dog show Ukraine 2017 (working class Exc.1) Europa club show Slovakia 2017 (class winner, Best male, BOB) European all star dobermann grand prix 2017 (club winner) AIAD J. Sieger 2016 Balkan youth winner HDK youth winner BH IPO 1 ZTP V1A vWD clear HD B Cardio free Champion of Romania AIAD champion class winner  IDC baby vice Siegerin 2013  BH Slovenian breeding test HD-A Germany   

Ülkemizin en fazla dereceli dobermmanı STATUS video.

Status, the dobermann.com da!

Dünyanın 1 numaralı dobermann sitesi the-dobermann.com da, oğlumuz Status’un presantasyonu yayınlanmıştır, alttaki linkten görebilirsiniz. New male presentation at The Dobermann – Pride of Russia Status http://the-dobermann.com/males/5996-pride-of-russia-status

Yeni sponsorumuz Royal Canin!

10 senedir gerek yurt içi, gerek yurt dışı yarışmalarda alınan sonuçlar ile ülkemizin lider dobermann üreticisi konumunda olan çiftliğimiz von Bagira, dünyanın en iyi mama firmalarından Royal Canin ile sponsorluk anlaşması imzalamıştır.  Başarılarımızın böyle büyük bir firma tarafından desteklenmesi bizim icin ayrıca gurur verici. Tüm von Bagira ailemize hayırlı olmasını diliyorum.

KIF Eskişehir 2xCAC Show – 26.05.2018

KIF National 2xCAC Show – Eskisehir 26.05.2018 Judge: Ümit Özkanal Miu von Bagira – V1, JCAC, JBOB! Pride of Russia Teffia – V1, CAC! Inka von Bagira – V1, CAC, BOB, BOG 2! 27.05.2018 Judge: Cem Sutunc Miu von Bagira – V1, JCAC, JBOB! – Grand Junior CH of Turkey! Pride of Russia Teffia – V1, CAC, BOB! Inka von Bagira – V1, CAC! – Champion of Turkey! Bu sonuçlar ile, Miu von Bagira – Türkiye Grand Junior Şampiyonu Inka von Bagira – Türkiye Şampiyonu ünvanlarını almışlardır.  Köpeklerin sahiplerini bu sonuçlar için gönülden tebrik ederiz.

KIF National Dog Show 2xCAC Trabzon -21.04.2018

21.04.2018 Pride of Russia Teffia JCAC JBOB BOB BOG2 JBIS1!!! Miu von bagira JCAC En İyi Yerli Üretim 2!!! 22.04.2018 Pride of Russia Teffia JCAC JBOB BOB BOG2 JBIS2!!! Miu von Bagira JCAC, En İyi Yerli Üretim 1!!! Bu sonuçlar ile Teffia ve Miu, JUNIOR CHAMPION OF TURKEY ünvanlarını almışlardır.

S ve T batın yavrularımız yeni sahiplerine kavuştular

S ve T batınlarımızdan toplamda 17 tane bagira yavrusu yeni ailelerine kavuştular. Hepsi ayrı ayrı harika ailelere sahip oldular. Yogun ilginiz için teşekkür ederiz, yeni eşleşmeler ve doğumlar yakında.. Resimde Tucker von Bagira kendisi için hazırlanan yeri teftiş ediyor. 

KIF National Dog Show CAC Sivas – 15.04.2018

Pride of Russia Teffia JCAC JBOB BOB BOG2 JBIS2!! Miu von bagira JCAC, EN İYİ YERLİ ÜRETİM 2!! Kazanmaya devam..

KIF Başkanı’nın çiftliğimize ziyareti

KIF Başkanı Sn. Ümit Özkanal in ziyareti ile ülkemizde kinolojinin geleceği hakkında konuştuk. Bir kez daha desteklediğimiz başkanın, dürüst, ulaşılabilir olarak doğru seçim olduguna şahit olduk. Ülkemizi Kinoloji adına çok güzel günler beklediginden emin olduk.

© von bagıra köpeklerimizin resimlerini izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

YouTube
Instagram