Yearly Archives: 2017

Status, Litvanya Şampiyonu!

STATUS, Litvanya Şampiyonu olmuştur. Tekrar gururlandık 😊 Status finished Champion of Lithuania! 28.10.2017, All breed dog show Kaunas, Lithuania PRIDE OF RUSSIA STATUS – CW, CAC Working Class 29.10.17, All breed dog show Kaunas, Lithuania PRIDE OF RUSSIA STATUS (Pride of Russia Urano – Pride of Russia Barbarossa) – CW, CAC Working Class

TMC Ankara Cup 2017 – İş köpekleri Sınavı

TMC ANKARA CUP 2017  IPO-BH-SKS SINAVI Dobermannlarımız Inka von Bagira ve Hodor von Bagira, BH sınavlarını başarı ile tamamlamışlardır. Tüm ekip arkadaşlarımıza, egitmenlerimiz Tarkan Ozvardar, Murat Gümüş ve sınav hakemimiz Ulaş Sarıhan teşekkür ederiz.  Her zaman soyledigimiz gibi, Bagira ailesi olarak dobermannın iş köpeği olduğunun farkındayız.

Status, Belarus Şampiyonu!

Status Belarus Şampiyonu olmuştur. All breed CAC Dog Show Mogilev, Belorussia  Jud. Zhuk Galina Pride of Russia Status – CW, CAC. Status finished CH of Belorussia!

Status, Azerbaycan Şampiyonu!

Gururluyuz! 2 gün, 2 yarışma, 2 birincilik :) ve bir ülke şampiyonluğu daha.. 17.09.17, INT DOG SHOW, Baku, Azerbaijan Jud. Zaur Agabeli  PRIDE OF RUSSIA STATUS ( Pride of Russia Urano-Pride of Russia Barbarossa) CAC, CACIB, BOB 16.09.17, INT DOG SHOW, Baku, Azerbaijan  Jud. Zvi Kupherberg  PRIDE OF PRUSSIA STATUS -CAC, CACIB, BOS  

Dünya Dobermann Şampiyonası 2017 – Budapeşte Macaristan

Rafımıza üçüncü IDC kupamızı koymayı çok istesekte, 33 ve 30 köpekli gruplarımızdan maalesef finale çıkamadık. En güçlü adayımız Status yarışmadan 2 gün önce çatlayan parmağı nedeniyle yarışmaya katılamadı. Şansızlık..Seneye daha çok çalışıp duruma bakacağız. Bizi destekleyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. IDC 2017 – Hungary Ike von Bagira – Exc Intermediate Class Inka von Bagira – Exc Intermediate Class  Miu von Bagira – VP puppy

FCI Avrupa Şampiyonası 2017! Avrupa 4. süyüz!

Toplamda 96 dobermannın yarıştığı, dünya şampiyonun oldugu grubumuzdan finale çıkabilmek ve 4. olmak bizim için gurur verici. Double handling in katiyen yasak olması ve kaygan halı nedeniyle tam performans gosteremesekte, cok mutlu ve gururluyuz. Biz bu ülkeye 2013 te DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU nu getirdik, ve bizler bu işi yaptıkça, başka büyük şampiyonluklar için her türlü fedakarlığı yaparak ülkemize yeni şampiyonlar kazandırmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.   FCI AVRUPA ŞAMPİYONASI 2017 KIEV FCI EURO DOG SHOW 2017 KYIV Judge: Karl Reisinger Pride of Russia STATUS (Pride of Russia Urano x Pride of Russia Barbarossa) Working Class – V4 Avrupa 4. sü olduk, mutluyuz.  

International Dog Show, Kiev Ukrayna

Yaklaşık 56 dobermannın katıldıgı bu yarışmada ayrıca en iyi erkek derecesini alan Status, UKRAYNA ŞAMPİYONU olmuştur! Kazanıyor durduramıyoruz oglanı, mutluyuz :) 24.08.17, INT DOG Show, Kiev, Ukraine Jud. Igor Semenenko PRIDE OF RUSSIA STATUS ( Pride of Russia Urano – Pride of Russia Barbarossa)  Exc 1, CAC, CACIB, BOS!  

Türkiye’nin ilk INTERCHAMPION dobermann ı , STATUS!

Ilkleri başarmaya devam! Emeklerimizin, fedakarlıklarımızın sonuçlarını topluyoruz. Türkiye’nin en fazla derecesi olan dobermann ı STATUS, ülkemizin ilk INTERCHAMPION dobermannı olarak tarih yazmıştır. Mutlu ve gururluyuz! 20.08.17, INT Dog Show Rostov-na-Donu, Russia Jud. Khachaturyan Alexandr Pride of Russia Status , working class, CAC, CACIB, CH RKF, BOS! Status finished INT CH!!

Türkiye Dobermann Klüp Şampiyonası 2017 – İstanbul

Her sene olduğu gibi, bu sene de Türkiye Dobermann Şampiyonasını von Bagira ailesi olarak domine ettik. 10 secereli dobermann ile katıldığımız yarışmada, 8 birincilik 2 ikincilik aldık. 2017 yılının en iyi dobermann ı Ike von Bagira, en iyi çiftler ve en iyi secereli dobermann üreticisi von Bagira sonuçları ile gururlandık.  Bu sonuçlar, dobermann kalitesi konusunda ki liderliğimizin kurulduğumuz günden beri değişmediğinin göstergesidir.  23.07.2017 Dobermann Club Show Turkey Judge: Erika Szokol Best Breeder : von Bagira!! Ike von Bagira – Intermediate Class, Exc 1, Clubwinner Male 2017! Best of Breed!! Inka von Bagira – Intermediate Class, Exc 1, Clubwinner Female 2017!! Faith von Bagira – Working ClassWinner! Debra von Bagira – Champion ClassWinner! Chaya Crystal di Perlanera – Open Class vice Winner Pride of Russia Teffia – Brown Puppy Winner! Nova von Bagira – Puppy ClubWinner 2017! Nika von Bagira – Puppy Vp 2 Miu von Bagira – Puppy ClubWinner 2017! Obi von Bagira – Baby Male Vp1 (Pride of Russia Status x Faith von Bagira) Ofelia von Bagira – Baby Clubwinner 2017! (Pride of Russia Status x Faith von Bagira) Best Couple 1 : Ike & Inka von Bagira

National CAC & 2x International CACIB Show Istanbul Silivri

Güzel sonuçlara devam. 3 günlük yarışmada tüm kopeklerimiz ilk gün dışında tüm birincilikleri aldılar. Bizim için çok verimli ve güzel bir yarışmaydı. CAC 2017 – 2xCACIB Istanbul/Silivri 21.07.2017 – CAC Judge: Fatih Çokcan Inka von Bagira – Intermediate Class V1, CAC Ike von Bagira – Intermediate Class V1, CAC, BOS! Faith von Bagira – Champion Class – V2, R.CAC 22.07.2017 – CACIB Judge: TC Ümit Özkanal Inka von Bagira – Interm. Class V1, CAC Ike von Bagira – Interm. Class V1, CAC, CACIB, BOS! Faith von Bagira – CH.Class – V1, CAC, CACIB, BOB! 23.07.2017 – CACIB Judge: Cem Sutunc Inka von Bagira – Interm. Class V1, CAC Ike von Bagira – Interm. Class V1, CAC, CACIB, BOS! Faith von Bagira – CH.Class – V1, CAC, CACIB, BOB!

National CAC Dog Show, Bursa – 14.05.2017

National CAC Show Bursa 14.05.2017 Judge: Fatih Çokcan Inka von Bagira – Intermediate Class – V1, CAC! Ike von Bagira – Junior Class – V1,JCAC! Pride of Russia STATUS – Champion Class – V1,CAC, BOB, BOS 2!! Bu sonuçlar ile Ike von Bagira Türkiye Grand Junior Şampiyonu olmuştur. 

National CAC Dog Show, Ankara PetExpo 30.04. 2017

National CAC Dog Show, Ankara PetExpo 2017 Judge: Fatih Çokcan Pride of Russia TEFFIA – Baby Class Vp1, Best Baby, BBIS 3! IKE von Bagira – Exc 1, JCAC INKA von Bagira – Exc 1, JCAC, JBOB, Best breeding 2! INOX von Bagira – Exc 2, R.CAC FIONA von Bagira – Exc 1, CAC Pride of Russia STATUS – Exc 1, CAC, Best Male, Best of Breed, Best of Group!! With these results/ Bu sonuclar ile IKE ve INKA von Bagira JUNIOR CHAMPION OF TURKEY! TÜRKİYE GENÇ ŞAMPİYONU ünvanları almışlardır! Yarismaya katilan ve centilmence yarisan tum arkadaslara, ayrica organizasyonda emegi gecen tum KIF ailesine tesekkur eder, tum kazananlari tebrik ederiz.  

CAC Show 29.04.2017 PetZoo Ankara

CAC Ankara, Petzoo 2017 expo Hakem: Cem Sutunc Pride of Russia TEFFIA, Vp1, Best baby Ike von Bagira – Exc1, JCAC Inka von Bagira – Exc2, R.JCAC Impreza von Bagira – Exc 1, CAC Inox von Bagira – Exc2, R.CAC Hodor von Bagira – Exc1, CAC Fiona von Bagira – Exc2, R.CAC Pride of Russia STATUS – Exc1, CAC, BOS Yarismaya katilan ve centilmence davranis gosteren tum arkadaslara tesekkur eder, tum kazananlari tebrik ederiz.

Group Speciality Show 26.03.2017 – Izmir

FCI 2-3-7 Group Speciality Show Izmir – 26.03.2017 Honorable Judge: Fatih COKCAN (TR) Pride of Russia STATUS – Exc1,CW, BOB! New Title : Group Speciality Winner 2017 Ike von Bagira – Exc1, CW, JBOB, JBIS3! New Title:Group Speciality Junior Winner ’17 Pride of Russia TEFFIA – Vp1, Best Baby, Baby Best in Show 2! First show first title 🏆🏆🏆. Group Speciality Baby Winner ’17  

International Dog Show Antalya 12.03.2017

International Dog Show Antalya 12.03.2017 Judge: Cem Sutunc (TR) Inka von Bagira – JCAC Fiona von Bagira – R.CAC Ike von Bagira – JCAC, JBOB, JBIS 2! En iyi yerli uretim 2 Pride of Russia Status – CAC, CACIB, Best Male, Best of Breed, Best of Group 1! En iyi uretici: von Bagira Yarismaya katilan ve emegi gecen herkese tesekkur ederiz. Ike i handle eden Kadir Büyüközer e ayrica tesekkurler. ” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

International Dog Show CACIB 11.03.2017 – Antalya

International Dog Show Antalya 11.03.2017 Judge/Hakem : Zaur Agabeyli (AZ) Inka von Bagira – JCAC Fiona von Bagira – res.CAC Pride of Russia STATUS – CAC CACIB Ike von Bagira – JCAC, JBOB, JBIS 3,Best sex, en iyi yerli uretim 2! En iyi cift: Inka & Ike von Bagira En iyi uretici: von Bagira Katilan tum arkadaslarima ve hakemlere tesekkur ederiz. Guzel bir gundu.  

Cat and Dog Dergisi Mart ayı röportajımız.

Bu keyifli röportaj için Cat and Dog dergisine teşekkür ederiz

Yavrular..

Yavrularimiz 2 haftaya Amerika, Tayland ve Irak yolcusu.. Multi Sampiyon Status yavrularına yurt içinin yanı sıra yurt dışından da talep fazla :)  

Kompleks kotu şey..

Yerli üretim olarak en büyük kupaları ülkemize kazandıran, en zorlu rekabetin oldugu bütün üst düzey yarışmalarda en iyi dereceler alan ,hatta dünya şampiyonu ünvanı alan bir dobermann üretebildiğim için çok mutlu ve gururluyum. Mustafa Gücek’in emekleri ve süper bakımı olmasaydı bu dereceler şampiyonluklar gelmezdi. Eminim ki Debra’nın yavruları da annesinin izinden gidecek ve birçok derece alacaklar. Şu gün rafımda bir çok ülke şampiyonluk kupası yanında iki tane IDC kupasi, bir tane de dünya şampiyonu kupası duruyorsa bu beni her zaman destekleyen dostlarım ve takım arkadaşlarım sayesindedir. Hepinize tek tek teşekkür ederim. Amaç dobermann ırkına fayda sağlamak ise, ülkemiz adına fayda sağlayan herkese sonuna kadar saygı duyuyorum, ama bir de haksız ve aşırı eleştiri yapan kompleks sahibi bir kac kişi var durmadan konuşan, ortalığı karıştırıp kavgadan tartışmadan beslenen bu kisilere soyluyorum, size cevap vermedikçe daha çok abartıyorsunuz.. Yaptiginiz ayiptir. Emeğe başarıya saygınız olsun..

Kun von Bagira, 6 aylık.

Süperstar büyüyor, 6 aylık olduk. Hodor von Bagira x Diomache von Bagira

Ailemizin yeni çikolatası, PoR Teffia

Dünyanın en ünlü çiftliğinden bir transfer daha, bu sefer kahverengi :) Hem annesi hem babası 2016 Dünya Şampiyonu olan PoR Teffia bünyemizde..  

© von bagıra köpeklerimizin resimlerini izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

YouTube
Instagram